Instagram Facebook

Joanna Borowiec

Fotografka, artystka wizualna. Zajmuje się alternatywnymi i historycznymi metodami fotograficznymi. Pracuje również z mediami jak instalacja artystyczna, happening, kolaż, malarstwo. Absolwentka Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie praca dyplomowa w Pracowni Fotografii Kreacyjnej i Ekspresyjnej pod kierunkiem dr Izabeli Jaroszewskiej. Członek Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2020 r. Finalistka i laureatka wielu prestiżowych konkursów fotograficznych. Brała udział w 14 wystawach indywidualnych i ok. 30 zbiorowych w kraju i za granicą. Jej prace i wywiady publikowano w Magazynach zagranicznych i czasopismach krajowych. Jest Członkinią Stowarzyszenia Halo Kultura i Prezeską Fundacji Q Sztuce w Gdyni. www.joannaborowiec.com

Marta Balicka

Od 2005 roku szefuje społecznie Lokalnej Organizacji Turystycznej Kaszuby Północne, jest dyrektorką MOKSiRU w Jastarni, organizatorką licznych wydarzeń kulturalnych (wystaw, koncertów, pokazów, spektakli, festynów), imprez rekreacyjnych i sportowych. Organizatorka m.in. głośnej wystawy z 2018 r. “Jurata jest Kobietą” na molo spacerowym w Juracie.

Anna Julia Lewandowska

Kuratorka, animatorka i promotorka sztuki. Ukończyła Liceum Plastyczne w Gdyni na Wydziale Fotografii Artystycznej, studium Managerów Kultury oraz studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku Edukacji Artystycznej zakończone dyplomem z rzeźby. Kursantka Szkoły Filmowej w Gdyni. Założycielka galerii internetowej, domowej i przestrzennej  ONEGALLERY https://onegallery.com.pl, gdzie promuje dzieła polskich artystów. Wiceprezeska artystyczno-edukacyjnej Fundacji Q Sztuce upowszechniającej sztukę i wspierającej aktywności twórcze skierowane do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Członkini Rady Programowej w gdyńskim Stowarzyszeniu Halo Kultura, w którym prowadzi przestrzeń – pracownię artystyczną. Inicjuje i angażuje się w działalności i przedsięwzięcia społeczne oraz charytatywne. Nadzoruje projekty artystyczno-kulturalne, organizuje międzynarodowe wystawy, min. polsko-austriacką wystawę „Connection”, wydarzenia kulturalne, spotkania z twórcami wizualnymi, pisarzami, asystuje przy projektach teatranych. Tworzy i eksperymentuje również na polu filmowym. Ostanie zrealizowane projekty i wystawy dofinansowane przez Miasto Gdynia – 2019 „Czarny Pejzaż” #czarnypejzaż oraz 2020 „Na Granicy Widma” #nagranicywidma, 2021 ”Nowe Znaczenie” #noweznaczenie, 2022 „Odbicie w Przyszłości” #odbiciewprzyszłości, 2023 „Nowe Znaczenie2”  #noweznaczenie2.

Barbara Mudlaff

Pomysłodawczyni konkursu, miłośniczka przyrody, humanistka, kaszubistka.

Ekspertka pozarządowa z 10-letnim doświadczeniem w marketingu terytorialnym. Realizowała projekty międzynarodowe, np. z programu Interreg. Skutecznie pozyskuje środki unijne oraz granty na rozwój turystyki na Kaszubach (np. tworzenie szlaków, infrastruktury turystycznej).

Inicjatorka i koordynatorka wydawnictw przyrodniczych: album „Naturalnie, Kaszuby Północne”, przewodnik „Kaszuby Północne na 4 pory roku”, przewodnik „Aleje na 4 pory roku”. Ma na koncie produkcje wydawnicze kilkudziesięciu tytułów, filmów, audiobooka. Produkty wyróżniają się wysoką jakością, czego dowodem są liczne nagrody na arenie krajowej i międzynarodowej. Organizatorka festiwali, spacerów, wystaw, konkursów. Zaangażowana w projekt „Norda Kraina Ptaków”.

Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk

Prezeska Instytutu Ochrony Krajobrazu Pomorza, literaturoznawczyni z antropologicznym zacięciem i działaczka społeczna, profesor w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie kieruje Pracownią Badań nad Narracjami Pogranicza. Bada literaturę, pamięć, tożsamość i krajobraz kulturowych pograniczy, zwłaszcza Pomorza, Kaszub oraz Gdańska, współautorka m.in. 3 przewodników historyczno-literackich.

Konrad Kędzior

Fotograf reportażowy i krajobrazowy, filmowiec. Ponad 12 lat doświadczenia pracy w mediach lokalnych (obejmujących głównie powiat pucki) i ogólnopolskich. Pasjonat podróży, uwielbia mieć przy sobie drona w kieszeni.

Żanna Sępińska

Zawodowo od 20 lat związana z Urzędem Miasta w Helu, kierowniczka Zespołu ds. Promocji, Turystyki i Kultury w Urząd Miasta Helu, zaangażowana w takie projekty jak Teatr w Remizie, SięZgramy – Festiwal Planszówek, SięZerka – kino letnie, SięPrzyda – pchli targ, SięBawię – gry planszowe XXL, organizatorka imprez rekreacyjnych tj. joga, salsation, latino na plaży. Społecznie pełni funkcję Skarbniczki w Zarządzie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Kaszuby Północne”.

TOP